Jdi na obsah Jdi na menu
 


Věčné Trio

16. 11. 2008

Věčné Trio

Cenné královské klisny vytvořily stádečko "Royal Mares".S nimi bylo kříženo "Věčné Trio"Odkud se asi tito orientální hřebci vynořili?

Byerley Turc

Koncem 17. stol. se výbojní Turci dostali v evropským středům , v Uhrách proti nim vytáhli anglické oddíli.S nimi byl kapitán Robert Byerley.U obléhání Vídně se mu podařil husarský kousek-vplížil se do tureckého tábora avzal krásného orientálního hřebce o němž snil.Koně pojmenoval Byerley Turc.Projevil se jako bystrý a velmi rychlí.Svému pánu zachránil doslova život o vlásek.Jako zásluhu zařadil Turca do chovu k "Royals Mares".

Darley Arabian

Tento druhý hřebec byl potomek Mohamedovy klisny Ku-Hai-Lan.Narodil se 1701 a lord Thomas Darley ho získal od šejka víměnou za zbraně v Damašku.Pak chtěl Mirza hřebce zpět , ale lord odmítl.Proto tedy Mirza rozkázal lidem , že kdo odveze hřebce pryč bude zabit.Darley ovázal hřebci kopyta látkou a vyvedl ho na britskou loď.Ta tiše odplula.Mirza napsal královně Anně o vrácení Darley Arabiana , ale ta šla novému hřebci požehnat.

.

Goldolphin Barb

Tento berber narozen roku 1724 měl mnohem klikatější cestu než ostatní dva.Do Evropy jel s jménem Bu Sham (nepravý).Jako dárek koně dostal král Ludvík XV.Hřebce nakonec odprodali obchodníkům a Bu Sham skončil jako odvozce vody.Hlad , surovost a zanedbanost z něj udělali chudáka.Dostal se do rukou handlířů.Koupil ho nějaký muž jménem Coke.Však když byl v hospodě , koně propil.

Hospodský se koně také rád zbavil , proto ho prodal lordovi Goldolphinovi.Hřebec Hobgoblin (pravnuk Darleye Atrabiana )nechtěl připustit klisnu Roxanu , tak podkoní ji připustil s Goldolphinem.Jiná pověst praví že Barb Hopgoblina v boji zabil a sám Roxanu kryl.Narodil se hřebeček Lath , který se projevil jako absolutní "crack"-absolutní vítěz na dráze.Podkoní vše přiznal a hřebec dostal jméno Goldolphin Barb.

I v dnešních plnokrevných koních určitě koluje krev Věčného Tria a Royals Mares